Blek

Blek 1.2.1

Narysuj drogę do rozwiązania zagadki

Blek to eksperymentalna gra logiczna, w której rozwiązujesz zagadki... bazgrząc po ekranie.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Ciekawa i oryginalna koncepcja gry
  • Efekty rysowania mają przyjemne animacje
  • Prosta w nauce

Wady

  • Trochę irytująca na wyższych poziomach

Bardzo dobry
8

Blek to eksperymentalna gra logiczna, w której rozwiązujesz zagadki... bazgrząc po ekranie.

Pomaluj razem z Blekiem

Celem gry jest przejście przez kolorową kropkę na planszy, co zagwarantuje nam zwycięstwo. Można to zrobić poprzez narysowanie palcem na ekranie odpowiedniej linii, która, jak za dotknięciem magicznej różdżki, ożywa. Chodzi zatem o utworzenie odpowiedniego wzoru, by trafić wszystkie kropki, zanim linia zniknie nam z ekranu.

Pierwsze kilka zagadek jest dość łatwych, tak aby nauczyć się mechaniki gry. Jest to ważne, bo w Blek nie znajdziemy żadnego samouczka.

Z kolejnymi zagadkami przyjdą pierwsze trudności i problemy. W dalszych poziomach możemy spodziewać się nawet równań. W grze spotkamy małe czarne kropki, których nasza linia powinna unikać. Z kolei kolorowe kropki po trafieniu wystrzelą pociski i rozerwą sąsiednie kropki. Późniejsze poziomy gry to już ekrany pełne sporych zagwozdek, nad którymi będziemy musieli dłużej pomyśleć.

Emocje w Blek

Rozwiązanie niektórych zagadek w Blek przychodzi od razu. Inne niestety irytują do tego stopnia, ze z uporem maniaka będziemy gorączkowo bazgrać po całym ekranie, aby tylko udało się, choćby przypadkiem, stworzyć odpowiedni wzór.

Większość zagadek można rozwiązać na wiele sposobów. Niekiedy jednak wydaje się, że istnieje tylko jedno właściwe rozwiązanie. Często taki układ wymaga dużej dokładności w narysowaniu. Może to być zabawne, jednak na dłuższa metę potrafi mocno zdenerwować, jeśli rozwiązujemy jedną zagadkę od dłuższego czasu, a dostać się do kolejnego poziomu możemy jedynie poprzez dobrą odpowiedź.

Blek zachwyca designem i sposobem działania

Wygląd gry jest dość prosty, ale nie można powiedzieć, że brzydki. Wręcz przeciwnie. Blek wygląda bardzo świeżo, a sposób, w jaki nasze bazgroły ożywają, jest po prostu cudowny. Animacja linii reaguje na prędkość rysowania, co oznacza, że pociągnięta delikatnie linia będzie bardzo powoli zmierzać w kierunku celu, a ta wprowadzona z impetem w mgnieniu oka pokona swoją trasę.

Magia Blek

Blek to ciekawa gra logiczna, w której widać, że spędzono nad nią sporo czasu i przemyślano wiele rozwiązań. To dobra odskocznia od innych gier, które nie wprowadzają niczego nowego. Gra jednak pozornie relaksuje, bo na wyższych poziomach bardzo łatwo będzie się zirytować ze względu na brak znalezienia skutecznego rozwiązania.

Opinie użytkowników o Blek